Aktualijos

A.Šiukštos paskaita apie emocinį stabilumą ir žalingų įpročių prevenciją

Gruodžio 14 d.Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje lankėsi puikus lektorius,  Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai"  Klaipėdos padalinio pirmininkas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos narys  Artūras Šiukšta. Susitikimą su šiuo įdomiu žmogumi surengė Raseinių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Lina Kučinskaitė.

Artūras Šiukšta mokiniams kalbėjo labai aktualia tema – „Kaip būti laimingu be žalingų įpročių. Emocinis stabilumas“. Paskaitoje mokiniai išgirdo patarimus, kaip sveikai mąstyti, kaip kūrybiškai mąstyti ir gyventi, ką gali žodis, kokia jo reikšmė kito žmogaus emocijoms. Taip pat A.Šiukšta akcentavo šeimos, kaip valstybės pagrindo, sampratą, pagarbą senosioms šeimos tradicijoms, lytiškumą ir pagarbių monogaminių (ištikimų) lytinių santykių svarbą žmogaus psichologinei ir fizinei raidai. Šių dienų mokiniams buvo aktuali ir įtaigiai pristatyta pomėgių, polinkių tema. Svečias akcentavo: „Kurkite planus, juos užsirašykite, turėkite svajonių ir jų siekite, turėkite pomėgių ir nebeturėsite žalingų priklausomybių“.  

Pasibaigus paskaitai salėje nuvilnijo gausių aplodismentų banga. Tai, kad paskaitos metu klausytojų rankose nebuvo telefonų ir salėje buvo tylu, parodo, jog ir tema buvo labai aktuali, ir pranešėjas – itin charizmatiškas ir įdomus žmogus. Todėl už šį susitikimą dėkojame VSB direktorei Astai Montvydienei ir gimnazijos sveikatos priežiūros specialistei Linai Kučinskaitei.  

 
Ankstesni įrašai


Gruodžio 12 dieną  Prezidento Jono Žemaičio gimnazija vėl subūrė aukštesnių klasių mokinius, besidominčius matematika,  pasivaržyti sprendžiant matematinius uždavinius.  Olimpiada yra skirta I-II klasių mokinių komandoms, sudarytoms iš dviejų  gimnazijos antrokų  ir trijų pirmokų. 

#MEPALietuva. Edukaciniame projekte „Kultūrų ratas“, kurį inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja  ir vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi, dalyvavo daugiau kaip 200 mokinių iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų bei grupė iš Kaliningrado srities.

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje lapkritis – „šlapias“ mėnuo ir ne tik dėl nuolat lyjančio lietaus ar vis pasirodančio sniego. Šį mėnesį baigiama įgyvendinti sveikatos programa „Plaukimas sveikatai ir grūdinimuisi“.  Net 5 kartus įvairių klasių mokiniai vyko į Tytuvėnų baseiną, kuriame mokėsi plaukti ar pagilino turimus plaukimo įgūdžius. 

Rugpjūčio 1 – 9 dienomis 15 asmenų komanda (Sima Trakšelienė, Jurga Bulotienė, Aistė Lukošiūtė, Austėja Milašauskytė, Ineta Žalkauskaitė, Julija Bentnoriūtė, Mindaugas Žiūkas, Simas Kačiušis, Simona Petkutė, Simonas Jovaišas, Lukas Strumila, Arminas Underis, Vaiva Degenytė, Vidmantas Pocius, Viktorija Usinaitė) dalyvavo Erasmus+ projekte Danijoje,  Aalborge, kurio tema buvo „Integration through sports“.

In 1th August - 9th August 2017 three students Eglė Šlinkšytė, Rimantė Mockutė and Raimonda Mockutė and teacher Rūta Jegnoraitė – Juškienė from Viduklė Simonas Stanevičius gymnasium participated in Erasmus+ project “ I am not racist, but…“ in  Võsu, Estonia. There were 25 participants from 5 different countries – Estonia, Sweden, Turkey, Romania and Lithuania.