Aktualijos

A.Šiukštos paskaita apie emocinį stabilumą ir žalingų įpročių prevenciją

Gruodžio 14 d.Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje lankėsi puikus lektorius,  Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai"  Klaipėdos padalinio pirmininkas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos narys  Artūras Šiukšta. Susitikimą su šiuo įdomiu žmogumi surengė Raseinių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Lina Kučinskaitė.

Artūras Šiukšta mokiniams kalbėjo labai aktualia tema – „Kaip būti laimingu be žalingų įpročių. Emocinis stabilumas“. Paskaitoje mokiniai išgirdo patarimus, kaip sveikai mąstyti, kaip kūrybiškai mąstyti ir gyventi, ką gali žodis, kokia jo reikšmė kito žmogaus emocijoms. Taip pat A.Šiukšta akcentavo šeimos, kaip valstybės pagrindo, sampratą, pagarbą senosioms šeimos tradicijoms, lytiškumą ir pagarbių monogaminių (ištikimų) lytinių santykių svarbą žmogaus psichologinei ir fizinei raidai. Šių dienų mokiniams buvo aktuali ir įtaigiai pristatyta pomėgių, polinkių tema. Svečias akcentavo: „Kurkite planus, juos užsirašykite, turėkite svajonių ir jų siekite, turėkite pomėgių ir nebeturėsite žalingų priklausomybių“.  

Pasibaigus paskaitai salėje nuvilnijo gausių aplodismentų banga. Tai, kad paskaitos metu klausytojų rankose nebuvo telefonų ir salėje buvo tylu, parodo, jog ir tema buvo labai aktuali, ir pranešėjas – itin charizmatiškas ir įdomus žmogus. Todėl už šį susitikimą dėkojame VSB direktorei Astai Montvydienei ir gimnazijos sveikatos priežiūros specialistei Linai Kučinskaitei.  

 
Ankstesni įrašai


Gruodžio 12 dieną  Prezidento Jono Žemaičio gimnazija vėl subūrė aukštesnių klasių mokinius, besidominčius matematika,  pasivaržyti sprendžiant matematinius uždavinius.  Olimpiada yra skirta I-II klasių mokinių komandoms, sudarytoms iš dviejų  gimnazijos antrokų  ir trijų pirmokų. 

#MEPALietuva. Edukaciniame projekte „Kultūrų ratas“, kurį inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja  ir vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi, dalyvavo daugiau kaip 200 mokinių iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų bei grupė iš Kaliningrado srities.

Sveikatos priežiūros specialistė Lina gruodžio 13 d. rytą su priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais pakartojo teorines ir praktines saugaus elgesio kelyje žinias, paragino vaikus saugoti savo didžiausią turtą – gyvybę. 

Kalėdų senelio staigmena – taip galima būtų pavadinti žinią, kad mūsų Europos Sąjungos struktūriniams fondams parengtas projektas „Skaitymo laboratorija“ finansuotas 100 procentų! Gruodžio 11 dieną pasirašyta projekto finansavimo sutartis. Toks projektas gimnazijoje parengtas pirmą kartą, tai - neįkainuojama patirtis, suteikusi žinių ir pasitikėjimo savo jėgomis. 

Gruodžio 12 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Švietimo ir  mokslo ministerijos švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento atstovai Regina Vasiliauskienė ir Kazimieras Bukota.  Vizito tikslas - patikra dėl bendrųjų ugdymo planų įgyvendinimo eksperimentinę mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodiką įgyvendinančiose ugdymo įstaigose.