Aktualijos

Gimnazijos bibliotekoje buvo paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena

Kasmet, nuo 1967 m., balandžio 2-ąją (H.K. Anderseno gimimo dieną), švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos biblioteka  tradiciškai prisijungė prie šios dienos paminėjimo. Pradinių klasių mokiniams bibliotekoje vyko rytmetys „Knyga padeda neskubėti“. Bibliotekininkė Lina papasakojo apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, rašytoją Hansą Christianą Anderseną, skaitė rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus sukurtątekstą knygos dienai. 

2019-aisiais ši išskirtinė galimybė pirmą kartą suteikta Lietuvai, kuriai atstovauti patikėta lietuvių vaikų literatūros kūrėjui Kęstučiui Kasparavičiui. Jo kurto plakato ir kreipimosi pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“.Lietuvos vardas bus žinomas visame pasaulyje.

Vėliau, t.y. antrą pamoką, biblioteką aplankė 5a klasė. Mokiniai atnaujino žinias apie  Hanso Christiano Anderseno gyvenimą ir kūrybą, patys skaitė pasaką „Coliukė“, stebėjo geriausių 2018-ųjų knygų vaikams ir jaunimui kūrėjų apdovanojimus. Mokiniai atsakinėjo į bibliotekininkės užduotus klausimus ir buvo apdovanoti dovanėlėmis. 

Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų. Bet taip pat – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!
Ankstesni įrašai


Kovo 29 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko  Raseinių rajono ugdymo įstaigų mokinių/vaikų meninio skaitymo konkursas „Vaikystės žodžiai“. Konkurse dalyvavo 4 mūsų gimnazijos 2-6 klasių  mokiniai: 2b klasės mokinė Gabija Budraitytė, 4a klasės mokinė Monika Budraitytė, 5a Šarūnė Sirtautautė, 6a Marius Jokubauskas.

Kasmet kovo mėnesį minima Pasaulinė vandens diena. Minint šią dieną Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje, pertraukų metu, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti viktorinoje, kurioje reikėjo atsakyti į klausimą, susijusį su vandeniu, ir laimėti buteliuką natūralaus negazuoto mineralinio vandens.

Kovo 28 d. mūsų gimnazijos šaškių komanda, vadovaujamas kūno kultūros mokytojo metodininko Donato Baukio, dalyvavo rajoninėse BU mokyklų šaškių varžybose. Fortūna mūsų komandai nebuvo palanki, likome šalia prizininkų. Komandai atstovavo I a klasės mokiniai P. Liatukas, G. Gintaras , L. Karickas, ir 5a klasės mokinė U. Baukytė. 

Kovo 27 dieną šalyje antrą kartą buvo organizuotas Nacionalinis ekonomikos egzaminas. Jo tikslas – sudominti, paskatinti žmones gilinti ekonomikos žinias, parodyti, kad ji yra taikoma daugelyje gyvenimo sričių, nuo kasdienių mūsų sprendimų iki politikos koridorių, nuo popkultūros iki istorijos. 

Kovo 29 dieną pirmą kartą Lietuvoje buvo rengiamas NATO egzaminas. Jis skirtas Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) įkūrimo 70-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 15 metų sukakčiai paminėti. Konkurso tikslas – praplėsti Lietuvos piliečių žinias apie NATO ir prisiminti, kodėl Lietuvai ir kiekvienam jos gyventojui taip svarbu, kad jau 15 metų esame šios mūsų šalies saugumą užtikrinančios organizacijos dalimi.