Aktualijos

Integruotas gamtos mokslų ugdymas

Gimnazija nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos dalyvauja integralaus gamtos mokslų kurso programos 5-8 klasėse išbandyme, kurį inicijuoja Ugdymo plėtotės centras. Vienas iš programos išbandymo tikslų - parengti rekomendacijas skirtingo potencialo mokykloms. Ši programa išbandoma penktoje klasėje, pasirinkus modelį, kai dirba vienas mokytojas. Dėstyti kursą kitaip - nemenkas išbandymas biologijos mokytojai Virginijai Petrošienei. Kovo 25 dieną gimnazijoje lankėsi UPC atstovas Vytautas Kavaliauskas, vienas iš šios programos kūrėjų. Svečią domino, kaip integralų gamtos mokslų kursą vertina gimnazijos bendruomenė, mokiniai ir jų tėvai, su kokiais iššūkiais susiduriame įgyvendindami programą. Kartu su svečiu, programos įgyvendinimo komanda stebėjo gamtos pamoką 5a klasėje. Po pamokos mokiniai pasidžiaugė, kad šios pamokos įdomios, nes daug praktinės veiklos, pamokų metu išeina stebėti gamtos, daug sužino, bet mokytis nelengva. Mokytoja taip pat išsakė pastabas apie programos turinį, iššūkius, su kuriais susiduria. V. Kavaliauską domino ne tik pamoka, bet ir gimnazijos aplinkos, kuriomis pasidžiaugė, turimos mokymosi priemonės. 

 

 
Ankstesni įrašai


Pirmadienį, kovo 25 d., istorijos mokytoja Gintarė Tytmonienė ir IIa gimnazijos klasės mokinys Andželas Gvazdauskas dalyvavo pokyčio projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai" istorijos pasakotojams skirtuose mokymuose. Profesionalūs lektoriai Andrius Ivanovas ir Vytautas Kontrimas dalinosi patirtimi apie viešojo kalbėjimo įgūdžius.

Kovo 25 d. sveikatos rytmetys buvo skirtas Pasaulinei tuberkuliozės dienai. 5-IV klasių mokiniams pramogų salėje  vyko paskaita „ABC apie TB“, kurią vedė sveikatos priežiūros specialistė Lina Vaišnorienė.  Tuo metu 1-4 klasių mokiniai savo klasėse gamino baltas ramunes, tuberkuliozės dienos simbolį, kalbėjo apie sveiką gyvenseną ir galimybę išvengti šios ligos. 

Minint Žemės dieną, kovo 21 d.,  2 a ir 2 b klasių mokinių būrys dalyvavo Raseinių urėdijos inkilų kėlimo šventėje „Paukščiai grįžta namo“. Renginys vyko Prabaudos pušyne.

2019 m. kovo 14 d. Šiaulių logopedinėje mokykloje vyko Respublikos bendrojo ugdymo mokyklų 5 - 8 klasių mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, lietuvių (gimtosios) kalbos olimpiada. Norime pasidžiaugti, kad 7-os klasės mokinė  laimėjo II vietą, o 8-os klasės mokinė – III vietą.

Kovo 21 d. direktorė dalyvavo Vilniuje vykusiame penktajame nacionaliniame švietimo lyderystės forume, kurio tema – „Nuo mokyklos visiems prie mokyklos kiekvienam“. Renginyje kartu su Lietuvos ir užsienio kolegomis buvo dalinamasi patirtimi, svarstytos idėjos, kaip į mokymąsi įtraukti kiekvieną vaiką, atsižvelgiant į jo prigimtį, aplinką ir konkrečią situaciją.