Aktualijos

Draugiškoji SEU olimpiada „Dramblys“

Kovo 18-22 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo SEU olimpiadoje „Dramblys“. Užduočių rengėjai – „Švietimo Edukatoriai”, Pozityvaus ugdymo institutas ir SEU asociacija siekė atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą. Visą savaitę pradinukai dalyvavo veiklose, kurios apėmė žinių, nuostatų ir įsitikinimų, susijusių su penkiomis pagrindinėmis kompetencijomis (savimonės, savitvardos, socialinio sąmoningumo, sprendimų priėmimo, tarpusavio santykių), formavimą ir ugdymą. Patraukliomis ir įdomiomis užduotimis žavėjosi ne tik mokiniai, bet ir mokytojos, į kai kurias veiklas buvo įtraukti ir tėveliai. Labai patiko užsiėmimas, skirtas tarpusavio santykių kompetencijai ugdyti „Statau savo namą“.  Mokiniai mokėsi draugiškai, mandagiai bendrauti  su klasės draugais, pastebėti kito žmogaus gerąsias savybes, bendradarbiauti klasėje ir šeimoje, nes paskutines namo plytas turėjo įmūryti tėveliai. Ugdant savimonės kompetenciją vaikai aptarė šiaurietišką rogių kinkinį ir turėjo suklijuoti jausmų korteles į savo sėkmingo mokymosi kinkinį. O tuos jausmus, kurie trukdo sėkmei pasiekti, reikėjo uždaryti aptvare. Po kiekvienos veiklos vyko refleksija, buvo išsiaiškinta kaip jautėsi vaikai, atlikdami užduotis. Olimpiada vyko tik savaitę, bet patikusias veiklas, žaidimus, pradinių klasių mokiniai ir mokytojos  galės ir toliau vykdyti bei stebėti SEU pažangą.
Ankstesni įrašai


Baigėsi Lietuvos gimnazijų lygos protų kovų penktasis etapas. Mūsų gimnazistai ir šį etapą baigė pergale ir laimėjo Tauragės apskrities pogrupyje. Džiugi pergalė atvėrė kelius į superfinalą Vilniuje... Dėkojame šiame etape dalyvavusiems:

Kovo 20 d. vyko antrasis konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas. Sėkmė lydėjo du mūsų gimnazistus, IIa klasės mokinius, Vidmantą Trumpių ir Edgarą Blažį. Abu pateko į finalinį etapą. Džiaugiamės ir linkime sėkmės.

Visi žinome, jog geriausios dienos – kai nėra pamokų. Bet gali būti ir kitaip! Tuo įsitikino 47 Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokiniai, kurie lankėsi  Kaune, Žalgirio arenoje organizuotoje „Geriausioje ever pamokų dienoje“.

Kovo 19 d. 2a  klasės mokiniai  Raseinių krašto istorijos muziejuje  dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Duonos kelias“. Vaikams sunkiai įsivaizduojamas laikmetis prieš šimtą metų, kai darbai buvo dirbami šakėmis, grėbliais, spragilais, nuvedė juos į jų prosenelių praeitį.

Džiugu, kad kūrybingos mergaitės Faustėja Višinskytė, Eimilė Karpaitė  ir Gustė Skiudulaitė į 5 cm pločio ir 20 cm ilgio juostelę sugebėjo sutalpinti išskirtinai įdomias mintis, todėl jų pagaminti knygų skirtukai buvo puikiai įvertinti respublikiniame vaikų kūrybinių darbų konkurse „Knygos skirtukas“, kurį organizavo Girkalnio pagrindinė mokykla.