Aktualijos

Dizaino konkursas Kaune

 Kovo 1 d. VDA Kauno fakultete vyko Respublikinis 7–12 klasių mokinių tarpdisciplininis dailės-technologijų sričių piešinio/idėjos konkursas „Dizainas ateičiai: saulė, vėjas ir vanduo“. Kartu su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru organizuojamame konkurse dalyvavo 67 mokiniai. Mūsų gimnaziją atstovavo Arentas Karpas, lydimas dailės mokytojos. Arento pasirinkta piešinio potemė buvo išskirtinė – jūros bangų ir atoslūgių energijos panaudojimas. Jūros bangų energija – atsinaujinančiosios energijos tipas, kuomet energija išgaunama iš vandens bangavimo. Pastaraisiais dešimtmečiais suaktyvėjo naujų jūros bangų energijos jėgainių technologijų kūrimas. Arentas konkurse kūrė jėgainių dizainą. Deja, jo piešinio nuotraukos neturime. Reportažas iš konkurso: https://www.facebook.com/VDAKF/photos/ms.c.eJxFjtsNxDAMwzY6WH5E8v6LFb406S9BEXJfIVR2iIDs5xuwrIJyXBB0y1Rv4G4YA13XyG3oBcwVorXiAOZMlvsH~;kadRkNjJE~_jExPF~;dHqAcYT7dY0GHgAZvMpNA~-~-.bps.a.2263815443871185/2263815493871180/?type=3&theater  Nuotraukoje: eidami į Dailės akademiją, apžiūrėjome Vytį.

 
Ankstesni įrašai


 Raseinių rajono savivaldybės administracijoje sugrįžo Eimantės Mockutės piešinys „Laiminantis Kristus“. Eimantė, drauge su dailės mokytoja, lapkričio 30 dieną dalyvavo Šiluvos gimnazijoje vykusiame respublikiniame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Angelo žinia“. Konkursas skirtas lavinti vaikų meninius įgūdžius, atsižvelgiant į krikščionišką kultūrą. 

Šių mokslo metų Lietuvos mokinių dailės olimpiados tema – „Mano Lietuva: minime Pasaulio lietuvių metus“. Pirmajame olimpiados etape, vykusiame gimnazijoje, dalyvavo Greta Selvenytė, Eimantė Mockutė ir Vakarė Jokubauskaitė. Visos trys mokinės puikiai piešė, bet į antrąjį etapą Raseinių krašto muziejuje vyko tik Vakarė. Vakarė buvo jauniausia tarp visų dalyvių, tačiau jos darbas bene geriausiai atskleidė olimpiados temą. 

Kovo 6 dieną dalyvavome  pradinių klasių meninio skaitymo konkurso „Gimtinės spalvos“ rajoniniame etape, kuris vyko Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje. Šiais metais gimnazijoje buvo išrinkti net 4 geriausi skaitovai, kurie ir dalyvavo konkurse.  Sėkmė lydėjo ir rajone – 3 mokiniai tapo laureatais. Džiaugiamės mokinių sėkme ir dėkojame jų mokytojoms. 

Visi mėgstame persirengti ir krėsti išdaigas, ypač per Užgavėnes, o ypatingai vaikai. Juk smagu bent vieną dieną per metus pasijusti visiškai laisvam, kai, prisidengus kauke, gali išnykti linksmuolių minioje. Kovo 5 d. buvo šaunu dalyvauti konkurso – parodos  „Kaukėtos Užgavėnės“ uždaryme ir  pasislėpti po savo pasigamintomis kaukėmis ..

Respublikiniame anglų kalbos konkurse 9-10 klasių mokiniams mūsų gimnazijos Ib klasės mokinė Austėja Spilaitė užėmė III vietą. Sveikiname mokinę ir dėkojame anglų kalbos mokytojai Simai Trakšelienei.