Aktualijos

„Partizanų Lietuva“ mūsų gimnazijoje

Sausio 4 d. gimnazijoje lankėsi  vienas projekto „Partizanų Lietuva“ sumanytojų ir organizatorių, žymus istorikas, archeologas  Vykintas Vaitkevičius – eilės stambios apimties knygų autorius, humanitarinių mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Muzeologijos katedros docentas.  Gimnazistai turėjo išskirtinę progą paklausyti šio istoriko pranešimų. Svečias pasakojo apie pokario lietuvių partizaninę kovą, jos organizavimą, paramą kovojusiems, apie šios kovos reikšmę, vertinimą  anuomet ir šiandien. Atskleidė Lietuvai priešiškų jėgų veikimo modelius ir mokė turėti savarankišką požiūrį į istorinius įvykius, gebėti juos analizuoti. Lektorius siekė įkvėpti pagarbą savos tautos istorijai, pasididžiavimą jos didvyriais, ištikimybę laisvei, kaip aukščiausiai tautos ir valstybės vertybei.
Sausio 5 d. Vykintas Vaitkevičius vedė būrį žygeivių, keliaujančių partizanų vadų takais. Maršrutas driekėsi ir per Viduklę, tad būrys mūsų gimnazijos šaulių, lydimi mokytojų Editos Baltrušaitienės ir Jurgitos Parnarauskienės, keliavo drauge.
Projektas „Partizanų Lietuva“ skirtas paminėti  1949 m. vasario 16-osios Deklaraciją. 1949 metų vasario 1 d. prie Radviliškio susitiko aštuoni visos Lietuvos partizanų vadai, susivienijo ir įkūrė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdį. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Taryba yra aukščiausias tautos politinis organas, vadovaująs politinei ir karinei tautos išsilaisvinimo kovai – tai ir skelbė 1949 m. vasario 16-osios Deklaracija. Ši neginčijama politinė partizanų pergalė prilygsta 1918 m. vasario 16 d. ir 1990 m. kovo 11 d. aktų svarbai.
http://partizanutakais.lt/apie-projekta/
Ankstesni įrašai


Gruodžio 18 d. „Bitučių“ ir „Smalsučių“ grupės vyko į vaikų labai mėgiamą žaidimų kambarį Raseiniuose „Mylimukas Vukis“. Su vaikais Kiaulytė Pepa ir paršas tėtis Džordžas atliko linksmus ir įdomius eksperimentus. 

Naujus metus Viduklės jaunieji šauliai pradėjo prisidėdami prie Pėsčiųjų žygio asociacijos organizuojamo IX žygio „Keliai į 1949 m. Lietuvos partizanų vadų susitikimą“. 

Sausio 4 dieną dalyvavome Raseinių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro gimtadienyje. 

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mokiniai atostogauti, o gimnazijos darbuotojai sutikti didžiąsias metų šventes buvo palydėti šventiškai. 12 valandą visi, susirinkę į pramogų salę, žavėjomės išradingu pradinių klasių mokinių ir mokytojų Raigedos Buzienės ir Jolitos Čiuprovienės paruoštu muzikiniu „TV ŠOU“. 

Mūsų komandą Gimnazijų protų kovose toliau sėkmingai rungtyniauja. Tauragės pogrupyje užėmė pirmąją vietą. Lietuvoje II etapo rezultatais dalinasi 6-8 vietas. Sveikiname: Evaldą, Eglę, Egidijų, Justą, Edgarą, Vidmantą.