Aktualijos

Tėvų konferencija „Augame kartu“

Lapkričio 16 d. pavakarę Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje vyko mokinių tėvų konferencija „Augame kartu“. Šią konferenciją organizavo gimnazijos Tėvų komitetas ir gimnazijos direktorė Danutė Janukienė. 

Į pirmą kartą organizuotą tokį šviečiamąjį renginį susirinko apie 100 dalyvių. Konferencijos dalyvius muzikiniais numeriais pasveikino Vėja, Lyja ir Audrius Germanavičiai. Po to įvairaus amžiaus mokinių mamos ir vienas tėtis pristatė savo pranešimus, dalijosi gerąja vaikų auklėjimo, motyvavimo, bendravimo patirtimi, diskutavo, kurie būdai ir metodai geriausiai pasiteisina. Įdomu buvo klausytis atvirų pranešimų apie toje pačioje šeimoje ir taip pat auginamus „patogius“ ir „nepatogius“ vaikus, apie tai, ką galima naudingo nuveikti važiuojant rytą keletą kilometrų automobiliu į mokyklą, kokių laikytis susitarimų dėl informacinių technologijų saikingo naudojimo, kaip persiauklėti patiems tėvams augant kartu su vaiku. Malonu buvo klausytis mamos, kuri, kaip ji sakė, labiausiai stengiasi sužinoti, kaip vaikas jaučiasi, ką galvoja, ko tikisi iš bendravimo su mama, tėčiu, draugais. Džiugu, jog yra mamų, kurios savo pavyzdžiu užkrečia vaikus domėtis menais, pažinti ir atrasti vos keliolika kilometrų nuo namų nutolusius istorinius objektus, mokytis senelių slaugos ir atjautos. Kalbėjusio tėčio patirtis rodo, jog bet kuriuo amžiaus tarpsniu  sūnums reikalingas tėvo žodis, patarimas, net kartu žiūrėjimas sportinių varžybų gali paauglį mokyti pažinti savo emocijas ir jas valdyti, suvokti ne tik pergalės euforiją, bet ir pralaimėjimą kaip naujų siekių startą. 

Konferencijoje kalbėjo ir biologijos mokytoja metodininkė Virginija Petrošienė. Ji pristatė kartu su mokiniais atliktą tyrimą – eksperimentą, susijusį su mobiliaisiais telefonais. Socialinė pedagogė metodininkė Romena Antanavičienė konferencijos dalyviams pristatė mokinių tyrimą – apklausą „Mano ir mano šeimos laisvalaikis“. Kaip sakė pranešėja, tai tarsi „kontrolinis šūvis“, ar kalbėjusieji tėvai sakė tiesą. O tiesa tikrai buvo neabejotina. Vaikams labiausiai patinka, kai namuose visa šeima, kai kartu ir triūsiama namų buityje, ir pramogaujama, ir aptariami filmai ar kalbamasi apie gyvenimą gimnazijoje. Pranešimus apibendrinusi psichologė L. Janutė dėkojo visiems už tikrą ir išgyventą patirtį, už pasiruošimą ir drąsą kalbėti plačiai auditorijai. O gimnazijos direktorė D. Janukienė dėkojo visiems susirinkusiems, o ypač Tėvų komiteto pirmininkei Ingai Molotokienei, kuri paskyrė daug savo brangaus laiko ir jėgų organizuojant šią konferenciją.

Už pranešimus ir dalijimąsi gerąja patirtimi dėkojame Rasai Usinienei, Erikai Karpienei, Dianai Alrbied – Majevskajai, Laurai Jaškauskienei, Jūratei Trumpienei, Violetai Skužinskienei, Medai Masiulytei ir Gintautui Mačiuliui.

Gera, kai įdėtas darbas, ruoša sulaukia pritarimo, palaikymo. Gerai, kad ir tema pataikyta į patį „taikinio centrą“, nes tėvams tikrai rūpi, kuo gyvena jų vaikai,  ir jie ieško pačių tiesiausių kelių į savo vaikų širdis. 
Ankstesni įrašai


Rugpjūčio 1 – 9 dienomis 15 asmenų komanda (Sima Trakšelienė, Jurga Bulotienė, Aistė Lukošiūtė, Austėja Milašauskytė, Ineta Žalkauskaitė, Julija Bentnoriūtė, Mindaugas Žiūkas, Simas Kačiušis, Simona Petkutė, Simonas Jovaišas, Lukas Strumila, Arminas Underis, Vaiva Degenytė, Vidmantas Pocius, Viktorija Usinaitė) dalyvavo Erasmus+ projekte Danijoje,  Aalborge, kurio tema buvo „Integration through sports“.

In 1th August - 9th August 2017 three students Eglė Šlinkšytė, Rimantė Mockutė and Raimonda Mockutė and teacher Rūta Jegnoraitė – Juškienė from Viduklė Simonas Stanevičius gymnasium participated in Erasmus+ project “ I am not racist, but…“ in  Võsu, Estonia. There were 25 participants from 5 different countries – Estonia, Sweden, Turkey, Romania and Lithuania.

16th May- 25th May 2017 Viduklė Simonas Stanevičius Gymnasium‘s teacher (Rūta Jegnoraitė – Juškienė) and seven students: Deividas Tarvydas, Simona Piatkutė, Rimantė Mockutė, Raimonda Mockutė, Svajūnė Blažytė, Karolina Baltrušaitytė and Arūnas Vasiliauskas took part in the Erasmus+ project called “Environment”. Project was located in Svarstad, Norway. There were 50 participans from 4 different countries including Bulgaria, Norway, Turkey and Lithuania.

Last month Vidukles Simonas Stanevicius Gymnasium‘s teacher (Rūta Jegnoraitė – Juškienė) and five students (Ieva Šlinkšytė, Karolina Baltrušaitytė, Martynas Baukys, Simas Kačiušis and Eglė Šlinkšytė) participated in Erasmus + project „Perform Tolerance“ in Istanbul, Turkey. There were 60 participans from 6 different countries including Denmark, United Kingdom, Hungary, Czech Republic, Turkey and Lithuania.