Aktualijos

Metodinė diena „Kolega – kolegai“

Pirmadienis gimnazijoje susirinkimų ir pasitarimų diena. Šį pirmadienį metodinė taryba organizavo metodinę dieną „Kolega – kolegai“. Jau pats pavadinimas sufleruoja, kad mokytojai dalinosi gerąja patirtimi. 
Metodinę dieną pradėjo svečias – Šaltinio progimnazijos pradinių klasių mokytojas metodininkas Žydrūnas Kapočius. Pradžioje kolega visus pakėlė nuo kėdžių ir „privertė“ smagiai pajudėti, o vėliau pasidalino savo bendravimo ir bendradarbiavimo  su tėvais patirtimi.  Sėkmės kodą jis atrado organizuodamas išvykas, žygius ir kitas bendras veiklas, dažniausiai netradicinėse erdvėse. 
Išlydėję svečią dalinomės gerąja patirtimi apie tai, kaip mums sekasi motyvuoti mokinius pamokose, kaip pavyksta juos sudominti pamoka ar kita veikla. Vieni tai daro skatindami mokinių kūrybiškumą, kiti pasitelkdami į pagalbą mokinius – mokytojus, ne vienas akcentavo, kad svarbu užduotis skirti pagal gebėjimus, leisti pajusti sėkmę. Pradinių klasių mokytojos akcentavo skaitymo svarbą ir mokinių skatinimą kuo daugiau skaityti, tam į pagalbą pasitelkiami tėveliai, seneliai, netradicinės erdvės, susitikimai su rašytojais. Negali mokiniai būti be telefono, išnaudokime tai per pamoką, išbandykime įvairias programėles mokymuisi, testavimui. Tai siūlė mokytoja Emilija. Matematikė Dalia pasidalino patirtimi, kaip „kontroliuojami“ ketvirtokai gimnazistai ir pademonstravo pačios pasigamintas priemones mokymuisi. Dailės mokytoja Elzė kalbėjo apie tai, kad svarbu vaiką užvesti ant kelio, bet nepapasakoti jam visko, nepamiršti pokštų ir būti atviriems. Na, o priešmokyklinio ugdymo pedagogė akcentavo, kad mažam vaikui svarbu pabūti savaitės „Žvaigžde“ ir tai juos motyvuoja. Kalbėta buvo ir apie vaizdumo svarbą, pamokas be sienų, skatinimą ir apdovanojimą. 
Po mokytojų pasisakymų buvo pristatyta mokinių apklausa apie tai, kas juos motyvuoja. Psichologė Laura apie motyvaciją kalbėjo remdamasi įvairių mokslininkų išvadomis, ji išskyrė pagrindinę mintį – mokinys turi žinoti, kokia iš to nauda. 
Laikas prabėgo greitai, mokytojai skirstėsi su šypsenomis ir „sujauktomis“ mintimis, ką iš šiandien išgirstų pasiūlymų, galėtų pritaikyti savo pamokose. 

 
Ankstesni įrašai


#MEPALietuva. Šį lietingą šeštadienį, spalio 14 d., Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos Jaunieji šauliai dalyvavo  pėsčiųjų žygyje  „Pergalių ir kovų keliais“ Grinkiškyje, Radviliškio rajone, kuris buvo integruotas su projektu ,,Mokyklos Europos parlamento ambasadorės". Šio žygio tikslas – plėtoti glaudesnį Lietuvos Respublikos karių ir civilių bendradarbiavimą, ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, puoselėti kultūros, istorines tradicijas, užtikrinti prasmingą ir turiningą laisvalaikio praleidimą. 

Spalis - mokyklų bibliotekų mėnuo, todėl visą spalio mėnesį bibliotekoje vyks įvairūs renginiai ir užsiėmimai.

Spalio 10 dieną Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos bibliotekoje vyko „Nieko rimto“ leidyklos knygų mugė. Buvo galima įsigyti įvairių knygų mažiems ir dideliems skaitytojams. 

Spalio 12 d. mūsų gimnazijoje lankėsi Panevėžio miesto ugdymo įstaigų vadovai. Svečių apsilankymo tema -  „Dėmesio centre - individuali mokinio pažanga“. Po susitikimo su administracija svečiai apžiūrėjo gimnaziją, jos prieigas, o papietavę vyko į Raseinius. 

 

 

Spalio 10 d. „Bitučių“ ir „Smalsučių“ grupių priešmokyklinukai, pakviesti miestelio bibliotekininkės Janinos Gečaitės, dalyvavo garsinio skaitymo rytmetyje „Kartą gyveno katinas“. Išradingai garsiniu skaitymu vaikus sudomino Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė. 

Spalio 11 d. gimnazijos pramogų salėje nuo ryto sukiojosi keturi sunerimę gimnazistai – derino kompiuterį ir projektorių, dėliojo puodelius, kaitė kvapnią arbatą ir nuolat kažką burbėjo panosėje. Ir visa tai todėl, kad šaunusis pirmokų ketvertukas ruošėsi pristatyti, kaip jiems sekėsi įgyvendinti vieną iš tarptautinių Edinburgo hercogo apdovanojimų programos (DofE) veiklų – bandomąjį ir kvalifikacinį žygius.